Noc Bibliotek 2023 w PiMBP

NOC Bibliotek

Zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się w bibliotece nocą? Gdy wszyscy czytelnicy oraz pracownicy dawno są już w domu, zaś po naszych korytarzach przechadzają się postacie z książek? Sherlock Holmes ze swym nieodłącznym towarzyszem – doktorem Watsonem – usiłuje odkryć sekret morderstwa potentata handlowego Corneliusa Kloosa, po kątach tańce i igraszki stają się udziałem elfów, wróżek oraz krasnoludków, zaś na strychu groźnie postukują dusze pokutujące jakby wyjęte z powieści Susan Hill.

W piątek 6 października nasi młodzi Czytelnicy będą mieli doskonałą okazję, by odkryć inne oblicze naszej Książnicy oraz… cofnąć się w czasie. Tak, tak, moi Drodzy! Zapraszamy na rozgrywki gier planszowych, jak również na nostalgiczne spotkanie z kultowymi produkcjami retro. W programie m.in. „Sonik” (to ten superszybki niebieski jeż), „Król Lew”, „Pac-Man” czy (jakżeby inaczej) „Mario”. Z nieco nowszej klasyki – „Little Fighter” „Heroes 4” czy „Need for Speed” Most Wanted”. Emocji nie zabraknie! Stanowisk komputerowych również ;)

Kluczowym elementem Nocy bibliotek będzie turniej karcianki „Hearthstone” – coś dla fanów grywalizacji. Jest to strategiczna gra karciana z dynamiczną rozgrywką od Blizzard Entertainment. Choć wydaje się prosta, potrafi wciągnąć do świetnej zabawy... Na zwycięzcę czekać będzie nagroda 

A kto nie czuje się za pan brat z komputerami, może śmiało wziąć udział w śledztwie razem z zespołem detektywów. Tytuł gry to: „Kryminalne zagadki. Niefortunny spadek”. Sprawdziliśmy ją i potwierdzamy – wciąga! Oprócz tego Czytelnicy będą mieli możliwość zmierzyć się w „Eurobusiness” (zwycięży ten, kto zarobi najwięcej), „Quizie o Polsce” (aż 388 pytań!), „5 sekundach” (niezbędna będzie znakomita szybkość reakcji) oraz „Scriba”, w której to jedynym ograniczeniem stanie się bogactwo języka polskiego. Serdecznie zapraszamy! Nudzie wydajemy zakaz wstępu :) Zaczynamy o godzinie 20.00.