Podsumowanie Feryjnych Przygód w Bibliotece

Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do nas podczas tegorocznych ferii w naszej bibliotece! Było to wyjątkowe doświadczenie pełne edukacji, zabawy i przygód. Poniżej krótkie podsumowanie wydarzeń/

Od spotkania z bajką po warsztaty pierwszej pomocy

Rozpoczęliśmy nasze ferie od magicznego spotkania z bajką, poprowadzonego przez wolontariuszkę z Fundacji Zaczytani.org. Wieczorem odbył się emocjonujący Turniej Czterech Skoczni dla miłośników sportów zimowych. Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w zajęciach literacko-plastycznych inspirowanych dwójką detektywów - Lassego i Mai. Dodatkowo, w filii na Osiedlu Parkowym czekał na Was Quiz wiedzy o kotach! Mieliśmy okazją stworzyć własny herb podczas inspirującego spotkania z książką dla młodzieży, a wieczorem graliśmy w planszówki. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej dla Dzieci, te zostały zrealizowane przy współpracy z Państwową Strażą Pożarną. Pierwszy tydzień zakończyliśmy spotkaniem na temat kotów i praktycznymi zajęciami z wyklejania kotów ze starych gazet był to doskonały sposób na uczczenie Dnia Kota.

W drugim tygodniu ponownie spotkaliśmy się z bajką, a wieczorem tego samego dnia czekał na Was turniej w Minecrafta oraz retro gry komputerowe, tutaj również mieliśmy bardzo dużo chętnych. Podczas Waszych ulubionych zajęć literacko-plastycznych tworzyliśmy bałwanki z użyciem skarpet i ryżu, było to nie tylko zabawą, ale również doskonałą okazją do rozwijania kreatywności. Na zakończenie ferii wspólnie stworzyliśmy plakat, który będzie pamiątką po fantastycznie spędzonych dniach.

Wszystkie wydarzenia cieszyły się sporym zainteresowaniem, a wzięło w nich udział aż 199 osób - dzieci i młodzieży. Dziękujemy Wam za wspólną zabawę i liczymy na kolejne spotkanie w bibliotece! :)